Hernanes: Juve nuk zgjedh mes Scudettos dhe Ligës së Kampionëve

Views: 6
Avantgardia

Hernanes nuk mund të zgjedh mes Scudettos dhe Ligës së Kampionëve, pasi skuadra do të luftojë për të gjitha me 100 për qind.

Mesfushori i Juventusit, kaloi një sezon të vështirë në Torino, por tani ka filluar të pranohet nga fansat.

Mesfushori është pyetur se a dëshiron titullin në Serie A apo Ligën e Kampionëve.

“Më duhet të them se jam instiktiv. I bëjë gjërat para se të flas për to. Që kështu nuk mund të bëjë kalkulime, nuk dua të zgjedh”.

“Scudetto do të ishte e gjashtë më radhë (e paarritur nga askush)”.

“Kur erdha te Juve erdha të luajë në Ligën e Kampionëve, që kështu nuk mund të vendos për cilin trofe. Ne do të japim 100 për qind për të gjithë trofetë”.

Ai foli fjalë të mirë edhe për ardhjet e lojtarëve si Miralem Pjanic, Gonzalo Higuain dhe Medhi Benatia. /IndeksKosova/

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *