Vetëplagoset me armë zjarri një person në Deçan

Views: 73
donita

Dje në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan një person është vetë plagosur aksidentalisht me armë zjarri. Me këtë rast ai ka pranuar tretman mjekësor, gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

“Në vendin e ngjarës kanë dal njësitet përkatëse me ç ‘rast kane konfiskuar një pistolete me një karikator me pesë fishek të kalibrit 6.35 mm dhe një gushojë”, njofton policia.

I dyshuari është dërguar ne emergjencën e Pejës dhe pas tretmanit mjekësor është liruar.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

 

IndeksKosova