SHOWBIZBukuroshja që u detyrua ta lërë futbollin për shkak të gjoksit gjigant dhe të pasmeve të mëdha

Views: 457
Avantgardia

Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si një nga futbollistet më premtuese të futbollit amerikan të femrave, por sot nuk mund të thuhet e njëjta gjë.

Abigail Ratchford e kuptoi shumë shpejt se e ardhmja e saj ishte në fushën e modës dhe braktisi futbollin, për t’iu përkushtuar modelingut.

Sot, në moshën 26-vjeçare, amerikania ndiqet nga rreth 8.2 milionë fansa në Instagram dhe është imazh i disa prej kompanive më me emër të modës.

Format e saj shumë të bëshme përfundojnë shpesh në kopertinat e mediave rozë, ndërsa Abigail shpërndan shpesh foto edhe me fansat e saj në Instagram, përcjell TCh.

26-vjeçarja seksi thekson se nuk ka gabuar aspak që hoqi dorë nga pasioni për sportin, për t’iu përkushtuar një tjetër fushe tashmë, ku edhe po shkëlqen. Ajo evidentoi se ishin pikërisht format e zhvilluara fizike, që e pengonin të bëhej një sportiste e mirë.