Moti i nxehtë, pasdite priten riga shiu

Sot në Kosovë do të jetë mot me diell, kurse pasdite do të ketë reshje të kohëpaskohshme shiu

Temperaturat më të ulëta do të jenë nga 10 deri në 19, kurse më e larta e ditës nga 25 deri në 30 gradë.

Në ditët në vijim pritet një mot i ndryshueshëm, por i ngrohtë, me temperatura shumë më të larta se mesatarja për këtë kohë të vitit, me rrufe pasdite dhe në mbrëmje.