Prishtina përfshihet nga erërat e forta, Ahmeti u bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë në ambiente të mbyllura (Foto)

Views: 80
Avantgardia

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, u ka bërë thirrje qytetarëve, që për shkak të erërave të forta që po mbretërojnë në kryeqytet të qëndrojnë sa më shumë në hapësira të mbyllura.

Ai përmes një postimi në Facebook ka dhënë edhe numrat në të cilët qytetarët mund të lajmërohen nëse kanë ndonjë emergjencë, si pasojë e motit të ligë.

“Për shkak të erërave të forta në Prishtinë lusim qytetarët të qëndrojnë në hapësira të mbyllura sa më shumë dhe të kenë kujdes të shtuar gjatë qëndrimit në ambiente të hapura. Për çdo emergjencë lajmërohuni në 080012233 ose 080012244”, ka shkruar Ahmeti.