Pjesa e parë: Kosova në avantazh ndaj Maltës me performancë dominuese

Views: 380
Avantgardia

Përfaqësuesja e Kosovës ka epërsinë ndaj Maltës pas pjesës së parë dhe jo vetëm – djemt tanë kanë dominuar fuqishëm sfidën.

Stadiumi për plot me tifozë ju gëzua një performance të mrekullueshme në pjesën e parë.

Kosova pati një numër të madh të pasimeve, duke krijuar shumë raste.

Fillimisht ishte Zhegrova e më pas Muriqi që patën mundësi të mira shënimi.

Më pas erdhi goli nga Kololli pas një kombinimi perfekt me Berishën pas 30 minutash lojë.

Në fund të pjesës së parë Zhegrova sërish u tregua spektakolar duke krijuar një mundësi të mrekullueshme me një shtyllë të qëlluar.

Në fund të pjesës së parë ishte Mruiqi ai që në portë të zbrazët nuk dyfishoi epërsinë.

Statistikat e pjesës së parë:

Posedimi i topit: 68%-32%
Goditjet: 10-2
Kornerë: 3-0
Pasimet: 334-155