Barca mbyll bisedimet me “Varanen e Ri”, nesër nënshkruhet marrëveshja

Afati kalimtar dimëror duket se do të jetë shumë i mirë për skuadrën e Barcelonës.

Katalanët me sukses kanë mbyllur marrëveshjen edhe me lojtarin e dytë nga Ligue 1 e Francës.

Pasi arritën marrëveshje me Adrien Rabiot, i cili në verë do të kalojë si transfer i lirë në “Camp Nou”, katalanët filluan bisedimet me mbrojtësin e Toulouse.

“Mundo Deportivo” bën të ditur se Barcelona ka mbyllur bisedimet me Jean Clair Todibo dhe zyrtarizimi me lojtarin pritet të bëhet nesër, transmeton lajmi.net.

Todibo është kërkuar me ngulm edhe nga kampionët e Premierligës, Manchester City, por Barca ishte më e suksesshme.

Qendër mbrojtësi po konsiderohet si më premtuesi në pozitën e tij, madje ka marrë epitetin si “Varane i Ri”