Ja me çfarë rezultati e munde Ferizaj Trepçën 89

Sot u zhvilluan tri ndeshje në Superligë, që ashtu siç pritej ishin shumë interesante. 

 Për sportashësit ferizajas vëmendja  ishte te derbi në mes të KF Ferizaj dhe Trepça’89.

Pas një loje të bukur dhe  angazhimi  të lojtarëve ferizajas, Ferizaj  mposhti Trepçën 89 me rezultat 2:0 me golat e shënuara nga  Genc Hamiti.

12 minut, shënon Genc Hamiti

14 minut, Genc Hamiti shënon golin e dytë në ndeshje për Ferizajin.

Formacionet zyrtare:

Ferizaj: Blakqori, Shosha, Shabani, Kuka, Çerkini, Dautaj, Shabani, Shala, Gashi, Aliu, Hamiti. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli.

Trepça ’89: Beqiri, Pira, Asare, Basriu, Mersini, Maloku, Jashari, Hyseni, Hoti, Rusi, Diwara. Kryetrajner: Sabit Osmani