Moti sot në Kosovë

Views: 733
Avantgardia

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Në këtë gjendje meteorologjike, sipas institutit, do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

16.02.2019
Temp. Min 0CTemp. Max 0C
Prishtinë-16
Pejë-15
Prizren07
Podujevë-15
Ferizaj-15
Gjilan-16
Gjakovë-17
Mitrovicë-25