Dashuria e parë nuk harrohet, pas aventurave me Nismën e AAK-në i rikthehet prapë PDK-së!

Views: 1745
donita

Fitim Selimi, i cili ka ndërruar edhe dy parti tjera, po kërkon besimin për ta marrë udhëheqjen e PDK’së në Lipjan. Përsëri është rikthyer në Partinë e themeluar nga Hashim Thaçi. Selimi i ka thur elozhe Kryetarit të ri të PDK’së, Kadri Veseli, për të cilin ka thënë se është reformator i madh

Fitim Selimi për pak kohë ka vendosur të ndërrojë edhe shefin e tretë partiak. Ka ikur nga Ramush Haradinaj dhe AAK’ja pasi fillimisht ishte transferuar te NISMA e Fatmir Limajt.

Tash, ka vendosur ta ketë Shef Kadri Veselin.

Selimi ka shfaqur synimin të marrë udhëheqjen e PDK’së në Lipjan që dikur e kishin Familja e Shukri e Ramë Bujës, të cilët janë transferuar në Partinë e Fatmir Limajt.

Ish-anëtari i AAK’së e NSIMA’s i rikthyer në PDK ka nisur t’i thur elozhe Kadri Veselit. Ka thënë se i njëjti po e ribën PDK’në që e ka marrë nga Hashim Thaçi.

“Prijësi që ka marrë obligimin për ta bërë e ribërë PDK- në duke e ruajtur atë në esencën burimore të saj, një ushtar i guximshëm e një krijues e ndertues i përkushtuar i lirisë dhe vendit, udheheqësi i saj Kadri Veseli, me angazhimin e tij reformues meriton përkrahjen për realizimin e këtij projekti”, ka shkruar Selimi në Fb posa ka shfaqur ambicien për ta marrë Degën e Lipjanit.