Joshua kërkon revanshin, Ruiz Jr refuzon

Anthony Joshua ka kërkuar revanshin nga boksieri meksikan, Andy Ruiz Jr, por ky i fundit nuk është duke menduar për të.

Boksieri britanik e ka pësuar humbjen e parë në karrierë dhe atë duke u rrëzuar katër herë nga kundërshtari i tij, Ruiz Jr, i cili fitoi në raundin e shtatë me nokaut teknik.

Kështu, Joshua ka humbur luftën për unifikimin e titujve të peshave të rënda në IBF, WBA dhe WBO, rripa të cilët tani do t’i mbajë meksikani Ruiz Jr.