Albin Kurti bën homazhe tek varri i Sami Frashërit

Views: 168
donita

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot gjatë ditë ka bërë homazhe tek varri i intelektualit shqiptarë Sami Frashërit në Stamboll, me rastin e 115 vjetorit të vdekjes së tij.

Kurti së bashku me bashkëpariakët e tij ka vizuar edhe Qendrën e Kulturës Shqiptare “Shemsetin Sami Frashëri”

Postimi i plotë:

Me rastin e 115 vjetorit të vde.kjes së Sami Frashërit, me Mytaherin, Albulenën, Fitoren, Arbenin dhe Arbërin, vizitova Qendrën e Kulturës Shqiptare “Shemsettin Sami Frashëri” në Ankara. Përveç ambasadorit tonë z.Avni Spahiu, aty na pritën edhe studentët shqiptarë: Hysen Mustafa nga Presheva, Fehmi Mehmeti dhe Feston Hajdini nga Skënderaj, Besir Zeneli nga Shkupi, Arbër Thaçi nga Kastrioti, Flamur Ismaili nga Gostivari, Arbnor Murati nga Ulqini, Era Domi nga Tirana dheAgon Besimi nga Prizreni.