U gjet me fyt të prerë në valixhe, dalin detaje të reja mbi vra sjen e blogeres

Views: 995

Dalin detaje të reja për vrasjen e blogeres së njohur ruse, e cila u gjet e vdeku r me plagë me thikë në një valixhe në apartamentin e saj me qira në Moskë.

Ekaterina Karaglanova, 24 vjeç, u zbulua të Premten pasi familja e saj ngriti alarmin kur ajo nuk arriti t’i kontaktojë ata për disa ditë.

Karaglanova, e cila kishte më shumë se 85,000 ndjekës në Instagram, kohët e fundit gjithashtu ishte diplomuar si mjeke.

Policia tha se ata po hetonin xhelozinë si një motiv të mundshëm.

Karaglanova kohët e fundit kishte filluar një marrëdhënie të re dhe kishte planifikuar një festë në Hollandë për të festuar ditëlindjen e saj në 30 korrik, sipas të përditshmes ruse Moskovsky Komsomolets (MK).

Por prindërit e saj u shqetësuan kur përpjekjet për të kontaktuar me të në ditët që çuan deri në udhëtimin e saj kishin dështuar.

Më pas ata kontaktuan pronarin e saj dhe kërkuan hyrje në banesën e saj, ku gjetën një valixhe që përmbante trupin e saj në korridor. Babai i saj kërkoi një ambulancë, por  Karaglanov raportohet se tashmë kishte vdekur me një fyt të çarë.

Policia tha që nuk kishte prova që të kishte ndodhur ndonjë sherr në apartament, dhe asnjë armë nuk u gjet në vendin e ngjarjes, raportoi MK .

Ata shtuan se pamjet ÇTV kishin kapur ish të dashurin e Karaglanov duke vizituar pronën e saj në ditët para zhdukjes së saj.