Tmerr në autostradën Prishtinë-Pejë, më shumë se 10 aksidente e shumë të lën-duar

Views: 119
donita

Diku rreth 10 aksidentet të ndryshme kanë ndodhur në Autostradën Prishtinë-Pejë saktësisht në vendin e quajtur Kroi i Mbretit.

Rastin për Gazetën IK e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ai ka treguar se ka njerëz të lën-duar dhe dëmtime të shumta materiale.

“Ju informoj se ne Auostradën Prishtine- Pejë, konkretisht prej Sllatine, Kroi i mberetit deri ne Komoran, njesitet tona policore per menaxhimin e autostradës jane duke u marr me disa raste te aksidenteve, ku vlersohet se ka dë-me materiale dhe lendime në njerëz.

Policia bashkë me ekipet e emergjencave eshte duke menaxhaur me ketë situate ku pas reshjeve atmosferike ne kete pjese te autostrades nga te dy anët  deri ne keto momente kane ndodhur me shume se 10 aksidente. Per detaje tjera ju njoftojme me vonë.