Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Views: 58
donita

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.
Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.”Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.