Lajme

96 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 29 të shëruar

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 96 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 29 persona janë shëruar nga virusi.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Prishtinës 19 raste, komuna e Prizrenit 19 raste, komuna e Mitrovicës 15 raste, komuna e Pejës 6 raste, komuna e Vitisë 6 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Drenasit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Fushë Kosovë, Kaçanik, Lipjan, Mamushë, Obiliq dhe Shtime.

Related Articles

Back to top button