Lajme
Ambasadori rus në Beograd u rri hazër deklaratave të amerikanëve për Kosovën, i reagon senatorit Johnson
Lajme
OVL e UÇK-së: Mos e keqpërdorni statusin e veteranit
Lajme
Ndalohen tetë çekë, Ferizaj planifikuan ngritjen e dronit “Kosova është Serbi”
Lajme
Aksidentohet cisterna e naftës në Hani i Eleziti-Kaçanik rrezikohet të bie në humnerë
Lajme
Vendimi i Presidentit: Zgjedhjet me 6 tetor
Lajme
Zyrtare: Isa Mustafa e konfirmon që Vjosa Osmani është kandidate e LDK’së për Kryeministër

Lajme

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët tanë, pasi që kishim përballë njërënLexo më shumë

Related news
Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme

Ekonomi

Kina pajtohet që të largojë tarifat për makinat e importuara amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha se Kina është pajtuar të “zvogëlojë dhe të largoj” tarifat në makinat e importuara amerikane, një pretendim që Pekini nuk do të konfirmojë ose mohojë. Trump nuk dha detaje tëLexo më shumë

SUV i ri i Alfa do të përdorë platformën mekanike të FIAT-it?

Alfa Romeo po punon për një model të ri SUV kompakt dhe ajo që ende nuk dihet për momentin është mekanika të cilën do ta përdorë kjo makinë. Prodhuesi italian prezantoi SUV-in e parë – Stelvio në vitin 2016, siLexo më shumë

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (Foto)

Aston Martin në vitin 2017 njoftoi se është duke u përgatitur me firmën Zagato për modelin e ri Shotting Brake dhe tani publikoi fotot e jashtme dhe të brendshme të kësaj makine të veçantë. Bashkëpunimi afatgjatë midis Aston Martin dheLexo më shumë

Sport

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët tanë, pasi që kishim përballë njërënLexo më shumë

Muriqi “shkyen” portën e Çekisë

Vedat Muriqi ka realizuar golin e barazimit dhe ka ngjallur shpresat për fitore të “Dardanëve që para 5 minutave ishin pothuajse të shuara. Asiston Hadërgjonaj për mrekulli dhe Muriqi nuk gabon.

S’ndalet Akil Gjakova, kualifikohet në gjysmëfinale

Akil Gjakova ka vazhduar sigurt drejt medaljes në “Grand Prix” të Budapestit. Xhudisti nga Kosova është kualifikuar në gjysmëfinale pasi e mundi në çerekfinale japonezin, Masashi Ebinuma. Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, është kualifikuar në gjysmëfinale të ‘Grand Prix’ qëLex

Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme