Archive

Author: IndeksKosova

Olta Goci “çmendet”: Del krejt cullak kujdes pamjet +18

http://www.asherslist.com/46900-buy-letrozole.html еngineer Modelja shqiptare, Olta Goci ka goditur fort kësaj radhe. Ajo ka publikuar një fotografi tërësisht nudo në Instagram. Olta pa dyshim që ka qenë ndër femrat që është zhveshur më së shumti në vitin 2015. Megjithatë, duket se edhe kyLexo më shumë

Skandaloze si vjedh gruaja në Viva Fresh në Ferizaj (VIDEO)

http://letsgoflyakite.net/34516-bactrim-uk.html Një klient pasi i kishte harruar syzet duke kryer pagesen tek arka, por  një  grua u përkujdes që brenda pak sekondash ti përvetësoj ato syze          

Deputeti bullgar që grisi flamurin e Kosovës e ka një mesazh për shqiptarët! |Video|

celebrex cost arbitrate Pavel Chernev, ish-deputet i parlamentit të Bullgarisë dhe lider i Lëvizjes Kombëtare bullgare “Atak”, tha se një numër i madh i të rinjve nga vendi i tij do të shkojnë së bashku me çetnikët serbë, vullnetarë në Maqedoni. Chernev, iLexo më shumë

A do të dëshironit t’ju mbrojë kjo avokate seksi? (Foto)

authorize buy viagra pills E re dhe shumë joshëse, mund të thuhet se është nga ato modele, që të lënë gojëhapur me linjat bombastike që ka edhe fytyrën unike.       IndeksKosova

Profesori i cili u largua nga puna vetëm që nuk ishte pjesë e LDK-së në Shkollën e Mesme Bujqësore “Zenel Hajdini” – Ferizaj

locate reglan prescription Mr. Heset Shala ishte mësimdhënës në Shkollën e Mesme Bujqësore “Zenel Hajdini” në Ferizaj, dega Agrobiznesi, drejtimi Përpunimi i Drurit me experience pune prej 21 viteve në këtë lëmi. Të gjitha trajnimet profesionale të kryera, nivelin adekuat të shkollimit tëLexo më shumë

Amber Rose, skena seksi 100% nudo [FOTO]

Por siç duket edhe në foto format e saj shpërthyese nuk mund të mbyllen në një peshqir normal. Më vonë Rose ka postuar edhe disa foto të tjera ku pozon në mënyrë provokuese. Ajo ka patur edhe një debat meLexo më shumë

A është etike sjellja e Ramiz Lladrovcit ndaj gazetares së Klan Kosovës? (Video)

Ramiz Lladrovi, para se të garonte për kryetar komune në Drenas, ishte ushtrues detyre – ambasador në Shqipëri. Nga zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbajtën në Drenas, kandidatin e Partisë Demokratike, Lladrovcin, e nxjerrin fitues rezultatet e kësaj gare dheLexo më shumë

Skaparoti: Nevojitet prani më e fuqishme e NATO-s në Kosovë

Nevojitet një prani më e fuqishme e NATO-s në Kosovë për shkak të kufizimit të Rusisë në Ballkan, deklaroi komandanti i ushtrisë amerikane në Evropë, gjenerali Kertis Skaparoti gjatë një debati në Komitetin për forca të armatosura të Senatit amerikan.Lexo më shumë

Putin u thotë gjermanëve: Nuk ishte lehtë, por nuk e humbim shpresën

Moska shpreson se do të kthejë bashkëpunimin me Gjermaninë, ka thënë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Ai ka theksuar se në zhvillimet e fundit në sferën ekonomike, do të ndikojmë në mënyrë reciproke për sasinë e tregtisë. “Nuk humbim shpresënLexo më shumë

Ambasadori britanik: Kurrë s’kisha me votue për këtë lloj partie

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), të Mërkurën ka ba ndamjen e çmimeve për pesë videot ma të mira nga videogara “Kërko llogari”, e cila u organizue në kuadër të projektit “Fuqizimi i votuesve të ri për me marrë vendime tueLexo më shumë

Pamje nga momenti i sulmit terrorist në Londër (Video)

Këto janë pamje të momentit të sulmit afër ndërtesës së Parlamentit britanik. Pamjet ishin gjiruar rastësisht nga një turist i cili ndodhej në zonë, kishe arritur të filmoj të shtënat që kishin ndodhur.   IndeksKosova

ODS:Ministri i MASHT-t z.Arsim Bajrami ozurpator i Arismit në Kosovë

    “Demokracia Studentore”  reagon për parregullsitë që po ndodhin në Universitetet Publike në Kosovë, e që sipas hulumtimeve që ka kryer kjo organizatë deklaron se përgjatë një viti,  ministri i MASHT-it Arsim Bajrami është pikërisht ai që i kaLexo më shumë

Adem Grabovci do të pyetet për SMS-at

Dëshmitari i prokurorisë, Adem Grabovci, në gjykimin e Fatmir Limajt pritet të pyetet për disa SMS-a Adem Grabovci do të dëshmojë sot në gjykimin e Fatmitr Limajt dhe të tjerëve për krim të organizuar dhe shpërdorim detyre në rastin MTPT.Lexo më shumë

​Tensionet, Turqia i ndalon hyrjen ambasadorit holandez në Ankara

  Turqia ka njoftuar për një sërë masash si shenjë hakmarrje ndaj vendimit të autoriteteve holandeze për të ndalimin e ministrave për të organizuar fushatë pranë diasporës turke në kuadrin e referendumit kushtetues. Zëvendëskryeministri Numan Kurtulmus,  tha  se ambasadori holandezLexo më shumë

Dushko Sllaviç, i njohur si Dulle, ka sulmuar policinë e Kosovës me armë zjarri

Policia e Kosovës në pjesën veriore të vendit, deri sa ishte duke e ndjekur një veturë të llojit Xhip Landrover, të cilën e voziste Dushko Sllaviç, i njohur si Dulle, i dyshuari ka sulmuar policinë me armë zjarri, bëjnë tëLexo më shumë

Akademia prestigjioze ndërkombëtare përkrah transformimin e FSK-së në ushtri

East Bridge Academy, një akademi publiko-private në Danimarkë, që merret me edukimin ushtarak në shumë vende të botës dhe që të tillë edukim kanë dhënë edhe në Kosovë, janë shprehur në favor të transformimit të Forcës së Sigurisë së KosovësLexo më shumë

​Qeveria, ikin 4 ministra; Rama i vlerëson: S’ka asnjë kërkesë nga Meta

Tre muaj para zgjedhjeve, Edi Rama vendosi atë që pakkush e kishte menduar-ndryshimin e kabinetit qeveritar jo me një, por me katër ministra. Të gjithë janë ministra të Partisë Socialiste, 2 prej të cilëve me postet më delikate në qeveri,Lexo më shumë

Azem Vllasi është jashtë rrezikut për jetë

Avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi, është plagosur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit para zyrës së tij në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë. I kontaktuar nga IndeksKosova, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka konfirmuar se një person është shtrirëLexo më shumë

Faik Grainca Bosi i kazinove në Ferizaj

Kjo kazino u hap gjatë kësaj jave kështu thotë punëtori i cili të enjten po e mbante orarin e punës. E vetëm disa orë më vonë, ajo u mbyll. Shiritin ia vuri administrata tatimore, pas interesimit të Klan Kosovës, për funksioniminLexo më shumë

Dështon seanca për gjykimin deputetëve të VV-së

Seanca u shty për shkak se asnjëri nga të akuzuarit, deputetë të “Vetëvendosjes”, nuk ishte i pranishëm në sallë. Seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Kosovës Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi, u shty për më 21 prill.Lexo më shumë

Thaçi: Sfida e vetme e Kosovës mbetet çështja e Demarkacionit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se sfida e vetme për çështjen e liberalizimit të vizave, mbetet Demarkacioni i Kosovës me Malin e Zi. Sipas tij, Kosova duhet të përfundojë Demarkacionin që pjesën e liberalizimit të vizave t’ia lërë BashkimitLexo më shumë

Veseli nga Samiti: Kosova ka dëshmuar se është një faktor konstruktiv i paqes në rajon

Nën organizimin e Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, po mbahet në Prishtinë, Samiti i komisioneve për punë të jashtme të parlamenteve të shteteve të Europës. Në fillim të këtij Samiti ka folur kryetar iLexo më shumë

Qeveria i kundërpërgjigjet Thaçit: Drejtori i Doganave është i ligjshëm (Dokument)

Dy javë pasi presidenti i vendit, Hashim Thaçi i dërgoi një letër kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, nëpërmjet së cilës ia bënte me dije Veselit, se zgjedhja e drejtorit të Doganave bazuar në memorandumin që e kanë nënshkruarLexo më shumë

Kosova zyrtarisht lëshon 57 urdhër-arreste ndaj serbëve që kanë kryer krime lufte

Prokuroria speciale e Kosovës konfirmoi të mërkurën se ka nxjerrë 57 urdhra për arrestimin e shtetasve serbë nën dyshimet se kanë kryer krime lufte, por tha se nuk do të japë emrat e personave të kërkuar. “Sipas kërkesave për ndjekjeLexo më shumë

Më shumë se 600 të arrestuar brenda 2 ditëve në Turqi

Policia turke i ka ndaluar më shumë se 600 persona nën dyshimin se kanë lidhje me militantët kurdë në dy ditët e fundit, raportojnë mediat shtetërore, një veprim ky që nga partia parlamentare pro-kurde është quajtur tentim për ta anashkaluarLexo më shumë

Recetë vegjetariane, e përshtatshme për ata që kanë kolesterol të lartë

Prania e lartë e kolesterolit ndikon në shumë sëmundje të rënda. Ushqimet që konsumojmë çdo ditë janë shkaktarë kryesorë për përkeqësimin e gjendjes. Për konsumim sa më të vogël të barnave dhe recetave të ndryshme për uljen e kolesterolit, mundLexo më shumë

Befason Ramos: Mund ta ndërroj numrin 4 me këtë numër (Foto)

Sergio Ramos ka thënë se mund ta ndërroj numrin në fanellën e Real Madridit Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos nuk e ka përjashtuar mundësinë që në të ardhmen të ndryshoj numrin në fanellën e Real Madridit. Ai ka thënëLexo më shumë

Ulja e papunësisë “mision i pamundur”

Autoritetet në Kosovë thonë se gjatë këtij viti pritet që krijohen rreth 25 mijë vende të reja të punës, shifër kjo që mund të ulë normën e papunësisë nën 20 për qind, nga 26 për qind që regjistrohet aktualisht. KështuLexo më shumë

Sipërmarrësi rus paralajmëron: Brexit mund të çojë drejt një lufte të re

Sipërmarrësi i teknologjisë, Serguei Beloussov, ka paralajmëruar se Brexiti “i rrezikshëm” është simptomë e ndarjes që e kishte shkaktuar Luftën e Dytë Botërore. I lindur në Rusi, Beloussov është veteran i disa kompanive të teknologjisë dhe momentalisht shërben si kryeLexo më shumë

Pamje të papara deri më tani nga rrethimi i Skenderajit nga forcat paramilitare Serbe

Ishte e martë, forcat jugosllave vazhduan luftën me ushtaret shqiptarë në Kosovë, shkruan agjensia e lajme AP. Ushtria dhe policia serbe ne foto janë këtu në një ofensivë kundër dyshuar objektivave K-L-A në Kosovën qendrore në afërsi të fshatit tëLexo më shumë