Archive

Author: IndeksKosova

Aktakuzat e Speciales në dhjetor

Gjykata Speciale në dhjetor të këtij viti pritet t’i ngrejë aktakuzat e para ndaj ish-drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), të cilët dyshohen se kanë kryer krime gjatë periudhës 1 janar 1998 dhe 31 dhjetor 2000. Kështu bëjnë tëLexo më shumë

Serbia nënshkruan hyrjen e rusëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Djuric dhe Branimir Nesic, shefi i zyrës rajonale për OJQ-Ballkan “mision humanitar rus”, kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi, me pretendimin, kinse për të ndihmuar serbët e Kosovës. KyLexo më shumë

Kandidati i Pavarur për Kryetar të Shtimes, z. Fatmir Rashiti po merr përkrahjeje masive nga qytetarët (Foto)

Në vazhdën e takimeve intensive, të cilat po zhvillohen çdo ditë nga Kandidati i Pavarur për Kryetar të komunës së Shtimes, z. Fatmir Rashiti, ai po pritet  ngrohtësisht nga qytetarët e Shtimes, po shihet një entuziazëm dhe përkushtim i madhLexo më shumë

Nuk ndalet e dashura e deputetit Haxhi Shala, bënë tatuazh për të (Foto)

Emri i Haxhi Shalës, deputetit të partisë ‘Nisma’ në Kosovë dhe këngëtares Angelina që ka publikuar foto intime me të duke bërë publike lidhjen e tij jashtëmartesore ka qenë një nga lajmet më të përfolura të ditëve të fundit nëLexo më shumë

“Blic” ‘zbulon’ bisedën mes Vuçiqit e Pacollit në takimin e papritur në OKB

  Në ndërtesën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në New York, ku këto ditë po qëndrojnë delegacione nga e mbarë bota, pjesëmarrës është edhe delegacioni i Kosovës, në krye me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga zëvendëskryeministriLexo më shumë

“Blic” ‘zbulon’ bisedën mes Vuçiqit e Pacollit në takimin e papritur në OKB

Në ndërtesën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në New York, ku këto ditë po qëndrojnë delegacione nga e mbarë bota, pjesëmarrës është edhe delegacioni i Kosovës, në krye me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri iLexo më shumë

Kush është Fatmir Rashiti – Kandidati i pavarur në komunën e Shtimes

Biografi e shkurtër Fatmir Rashiti, i lindur më 2 maj të vitit 1958 në fshatin Petrovë të Shtimes. Është i martuar dhe baba i dy fëmijëve. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa gjimnazin shkencor në Ferizaj. Ka mbaruar shkolliminLexo më shumë

Ky është Kadri Dogani, ai po i ofendon rend skamnoret dhe po i shanë ata para kamerave (Video)

Kryetari i shoqatës humanitare kaçanikase “Diaspora” nuk është humanist siq është paraqitur në disa media.Në redaksinë tonë kanë arritur disa video ku ne to z.Kadri Dogani i ofendon skamnoret ku ne disa raste edhe i shanëe ju bërtet.    Lexo më shumë

Nesret Salihaj qertifikohet për trejner të federatës botërore AIBA

Nga seminari dhe provimet për trajner 1 Star AIBA sot arritën rezultatet ku nga 15 trajner që ju kanë nënshtruar provimeve 13 trajner kanë dhënë  provimet dhe janë licencuar me licenca të federatës botërore AIBA 1 Star(Ylli). Ky është njëLexo më shumë

Beqa-Ahmeti fituese e medaljes së artë në ‘Arnold Classic Europe 2017’

Gentiana Beqa-Ahmeti e ka fituar vendin e parë në kategorinë ‘Wellness Fitness’ në kompeticionin e mbajtur në Barcelonë. Në një konkurrencë shumë të fortë, ku pjesëmarrëse ishin 33 vajza të cilat synuan vendin e parë, Kampionia Evropiane e vitit 2016,Lexo më shumë

Thaçi takon zyrtarët e Departamentit amerikan të Shtetit, flasin për dialogun me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar në New York ushtruesen e detyrës së ndihmëssekretares për Çështje Evropiane, Elisabeth Millard, dhe zëvendësndihmësin e sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee. Thaçi falënderoi sekretaren Millardin Yeen për mbështetjen eLexo më shumë

Osman Azemi: “Egjeli” bënë transferin më të shtrenjtë se PSG-ja me Neymarin (Foto)

Egjeli po vazhdon të shfaqet me sukses në ekranet tona televizive. Një ndër serialit më të shikuara shqiptare, suksesit të saj po i shton edhe një aktor. Osman Azemi, i njohur më mirë për rolin e “Teta Gjylit”, ka bërëLexo më shumë

E dhimbshme: Vëllau i Aulon Zekës publikon pamje prekëse

Taulanti është vëllau i Aulon Zekës, 16-vjeçarit i cili u vra të shtunën afër shkollës ‘Model’ në Prishtinë. Pak ditë pas vrasjes së tij vëllai i tij ka publikuar një video ku shihet me një fëmijë në dorë derisa eLexo më shumë

Thaçi: Themelimin e ushtrisë nuk do të mund ta bllokojë askush

Themelimin e ushtrisë së Kosovës, nuk do të mund ta bllokojë askush dhe nuk do të lejohet askush që të vendosë Veto mbi të, ka thënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka theksuarLexo më shumë

Anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës në përkrahje të Kandidatit të Pavarur për Kryetar të komunës së Shtimes

Simapatizantë dhe anëtarë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në përkrahje të Kandidatit të Pavarur për Kryetar të komunës së Shtimes, z. Fatmir Rashiti. Kryetari i ardhshëm i Shtimes, z. Rashiti të pranishmëve ju tha se edhe pak ditë, meLexo më shumë

Qytetari nuk ia jep dorën Kadri Veselit, truproja e ‘kërcënon’ (Video)

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli gjatë ditës së dytë të fushatës për Prishtinën i është refuzuar përshëndetja nga qytetarët. Veseli nuk ka marrë veç shtrëngim duarsh nga qytetarët siç rëndom jemi mësuar t’i shohim në fotot e postuara në rrjetinLexo më shumë

Kurti: Menzi pres të shoh se çfarë do të bëjë Haradinaj me peticionin që e futi me zor në Kuvend

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj që të merret me demarkacionin është ikje nga temat jetike për vendin. “Unë e lexova urimin e kancelares Merkel dhe aty përmenden katër gjëra. E para zhvillimiLexo më shumë

Shkendija me fototesion të nxehtë, zhvishet në bjeshkët e Rugovës

Ajo është njëra ndër këngëtaret e cila provokon shumë fansat me foto tejet të nxehta. Bëhet fjalë për këngëtaren me format bombastike, Shkëndije Mujaj, transmeton Shkëndija ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri për fansat e saj,Lexo më shumë

Kim Kardashian e ka fuqinë ta ‘çmendi’ një plazh të tërë, del me tanga (Foto)

Në fokus të tyre është ta kapin ‘mat’ çdo herë por imazhet e realizuara në plazh janë ato për të cilat komentohet gjithmonë, shkruan lajmi.net Kim kritikohet edhe për celulit të teperuar por si duket asaj kjo nuk i bënLexo më shumë

Vuçiq në KB: Serbia nuk do ta njohë Kosovën, ftesë kundër pranimit të saj në UNESCO

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka shfrytëzuar tribunën e Kombeve të Bashkuar për t’u shprehur kundër Kosovës, Ai duke folur në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara ka përsëritur se Serbia nuk do ta njohë Kosovën dhe ka ftuarLexo më shumë

Plagosen dy persona në Prishtinë

Dy persona janë plagosur në “Rrugën B” në Prishtinë, njofton IndeksKosova Së pari ishte raportuar për të shtëna me armë zjarri, por nga policia IndeksKosova ka mësuar se ka pasur therje me mjete të mprehta të dyshuarit për incidentin janëLexo më shumë

Kryesia gjysmake e PDK-së në Shtime e brengosur dhe e shqetësuar nga përkrahja e madhe që po i bëhet Kandidatit të Pavarur për Kryetar të Shtimes

Kandidati i panvarur z. Fatmir Rashiti për mes një komunikate për media ka reaguar për gjendje aktuale në Komunën e Shtimes! Qeverisja aktuale, ku korrupsioni dhe nepotizmi e ka mbërthyer qeverinë komunale, po tentojnë të frikësojnë qytetarët, shërbyesit civilë dhe publikë,Lexo më shumë

Arrestohet Igor Jug, dhunuesi i deputetëve në Kuvend

Mëngjesin e sotëm në Kumanovë është arrestuar Igor Jug, njëri nga grupi të cilët më 27 prill sulmuan deputetën në sallën e konferencave në Kuvend, njofton TV Telma. Menjëherë pas incidentit kundër tij është hapur procedurë hetuese, por ai ishteLexo më shumë

Kandidati i Pavarur për Kryetar të komunës së Shtimes, Fatmir Rashiti merr përkrahje të fuqishme nga banoret e fshatit Petrovë

Në orët e mbrëmjes, Kandidati i Pavarur për Kryetar të komunës së Shtimes, z. Fatmir Rashiti qëndroi në fshatit Petrovë, të cilët e pritën në mënyrë vëllezërore dhe i dhanë përkrahje të fuqishme. Përveç mikpritjes dhe respektit që patën ndaj,Lexo më shumë

Rrefim i jashtëzakonshëm i Rifat Jasharit – Flet për romin që shpëtoi një pjesë të familjes

Cila eshte prejardhja e familjes se komandantit legjendar te UCK-se, Adem Jashari ? – Kush ishte romi i cili me nje gjysme thesi drithe e shpetoi familjen e Murat Jasharit nga uria? – Si mundohej pushteti i atehershem t`i detyrojeLexo më shumë

Publikimi i videos ku qëllonin me armë, 4 dibranë shpallen në kërkim

Policia e Dibrës del me deklaratë lidhur me një video ku shihen disa persona duke qëlluar në ajër me armë zjarri. Nga ana e policisë iu referuan materialet Prokurorisë së Dibrës për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi iLexo më shumë

Hamza: Nga 1 janari 2018 do të rriten pagat (Video)

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka premtuar rritje pagash në sektorin publik nga 1 janari i vitit të ardhshëm, në bazë të rritjes ekonomike. “Tash është rritur baza e pagave dhe rritja duhet të jetë në përputhje me rritjen ekonomikeLexo më shumë

Komuna e Shtimes shpall tendere të rrugëve të përfunduara

Ishte kohë zgjedhjesh komunale në vitin 2014, kur punëtorët e kompanisë ‘ Ekskavatori’ po i jepnin shtresën e fundit të asfaltit rrugës Mollopolc-Dremjak-Jezerc. Disa ekskavator të një kompanie tjetër zgjeronin një rrugicë brenda qytezës, derisa kamionët me zhavorr prisnin afërLexo më shumë

Aktorja 30-vjeçare lë të gjithë pa mend me fotografinë e publikuar së fundmi

Daphne Joy ishte protagoniste e filmit “Piratët e Karaibeve” Me kalimin e kohës, edhe bukuroshja ka ndryshuar mjaft. Ajo ka formësuar trupin e saj duke treguar gjithmonë linjat perfekte këtë herë, Daphne vjen e veshur me një fustan ngjyrë tëLexo më shumë

Babai i vajzës e cila dyshohet se është shkaktare e vrasjes së Aulonit, është zyrtar policor?

 Policia ka arrestuar dy të miturit, ndërsa gjykata ka vendosur masën 30 ditë paraburgimi për ta. Në rrjetet sociale tashmë po flitet se babai i të dyshuarës R.G., është polic në Njësinë Speciale të Kosovës. Miqtë e viktimës kanë publikuarLexo më shumë