Archive

Category: Lajme

Rasti i parë me koronavirus në Shtime, karantinohet Lagjja Hysenaj në Petrovë

Kryetari i Shtimes Naim Ismajli, pas rastit të parë të konfirmuar me koronavirus në këtë komunë, ka thënë se kanë mbajtur një mbledhje me Shtabin Emergjent, derisa kanë marrë vendim që në karantinë të vendoset Lagjja Hysenaj në Petrovë, transmeton…

Tërmet i fuqishëm godet Zagrebin, kosovari tregon momentin e tmerrshëm

Një tërmet ka goditur Zagrebin në orët e hershme të mëngjesit. Dyshohet se tërmeti kishte magnitudë prej 5 shkallë të rihterit. Një shtetas i Kosovës që jeton në Zagreb nëpërmjet videos tregon momentin e frikshëm kur ndodhi tërmeti.

Arrestohen dy hajnat e shumë kërkuar të Ferizajit, kishin kryer 11 grabitje

Policia e Ferizajit ka arritur që të kap dy hajna të shumëkërkuar. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se dy personat e kërkuar akuzohen se kanë kryer 11 grabitje, nëntë në rajonin e Ferizajit dhe dy në rajonin e Prishtinës….

HAKI ABAZI PËRHAP PANIK TE QYTETARËT: THAÇI PO DON TA NDAJË KOSOVËN ME GJAK

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Haki Abazi, përmes një statusi në Facebook ku e ka akuzuar LDK-në për lidhje me PDK-në, ka përhapur panik duke thënë se Hashim Thaçi dëshiron ta ndajë Kosovën me gjak. “Nëse LDK e rrëzon qeverinë,…

SKANDALOZE: Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin

Një veprim skandaloz ka ndodhur nga xhandarmëria e Serbisë, ajo është futur në territorinë e Kosovës, shkruan IK Xhandarmëria serbe është futur në fshatin Karaçevë të Kamenicës ku edhe ka kontrolluar një persona para shtëpisë së tij. Ushtar serbë të…

Ka tri shtëpi, dy banesa dhe tri vetura luksoze: Haki Abazi akuzon dikë se është burrë i pasur

“Ky kor i burrave të pasur, mbi varfërinë e popullit, rrenojat e shtetit të kapur, është bërë bashkë me qëllim që të vazhdohet vijimësia e krimit dhe korrupsionit. Harruan COVID-19.” – është fjalia që sot e tha Haki Abazi duke…

Ushtria gjermane e gatshme për të ndihmuar në parandalimin e koronavirusit

Numri i infektuar në Gjermani është mbi 10,000, ka njoftuar Instituti Gjerman për Kontrollin e Sëmundjeve. Raste janë raportuar në të 16 landet gjermane. Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Annegret Kramp-Karrenbauer, tha se ushtria gjermane po përgatitet të ndihmojë në…

Limaj në takim me Mustafën në selinë e LDK-së

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, po zhvillon takimin e dytë sot në tentativë për të marrë nënshkrimet për thirrjen e mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Klan Kosova mëson se kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në këto momente ndodhet në…

Osmani pajtohet me qëndrimin e deputetes gjermane se rrëzimi i Qeverisë do të jetë katastrofë për Kosovën

Eurodeputetja gjermane dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Carmon Taubadel, ka thënë se do të jetë katastrofë për Kosovën nëse Lidhja Demokratike e Kosovës do të procedojë me mocion për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin…

Shefi i NATO’s kërkon heqjen e taksës dhe fillimin e bisedimeve Kosovë -Serbi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha se Aleanca Veri-Atlantike mbështet fuqimisht vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd. “Unë kam thënë vazhdimisht se tarifat 100 përqind të vendosura nga Kosova për mallrat nga Serbia nuk ndihmojnë”, thotë Stoltenberg. Përmes një video-konferencë…

Agim Aliu apelon te qytetarët: Mos dilni merrni masat mos bini pre e lajmeve të rreme

Bashkëqytetarë, tash kur në çdo orë po shtohen rastet e prekura me CoronaVirus e do të shtohen ditëve në vijim, ju lutemi për shëndetin tuaj e të familjes tuaj e pastaj mbarë shoqërisë: – MOS DILNI – Qëndroni në shtëpi, mos dilni…