Archive

Category: Uncategorized

Brenda shtëpisë së 6 vjeçares nga Ferizaj që po kërkon ndihmën tuaj për t’u shëruar nga skleroza e shumëfishtë

6 vjeçarja nga Ferizaj, Medina Mani, si pasojë e një sëmundje të rëndë që i është shfaqur, është detyruar ta lërë shkollën. Ajo po qëndron tërë ditën e shtrirë, e familja e saj nuk po kanë mundësi që t’ia sigurojëLexo më shumë

Ekskluzive:Dëshmi çfarë kishte thënë Rexhep Selimi para hetuesve të Tribunalit të Hagës (Audio intervista)

Në vitin 2004 Rexhep Selimi, tash deputet i Kuvendit të Kosovës, ishte intervistuar nga zyrtarë të Prokurorisë së Tribunalit të Hagës në zyren në Prishtinë. Insajderi ka siguruar këtë intervistë, gjatë se cilës Selimi pyetet gjerësisht për tërë aktivitetin eLexo më shumë

ZYRTARE: Afrim Tovërlani largohet nga Ferizaj

Sipas trajnerit kosovar, ai u largua nga skuadra ferizajase, pasi nuk mundi të duronte situatën e krijuar nga politikat e pushtetit aktual “Po, jam ndarë me Ferizajn pasi u bë e tepërt. Kam pritur të përmirësohen gjërat, por kjo nukLexo më shumë

Në treg fillon rritja e çmimit të karburanteve

Rritja e çmimit të karburanteve është bërë e dukshe edhe gjatë ditës së sotme, kryesisht për shkak të bisedimeve tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës dhe pritjeve për zvogëlim të prodhimit nga vendet kryesore që eksportojnë karburanteve. Çmimi përLexo më shumë

Dy burra sulmuan një grua në Prishtinë

Dje në rrugën “Zenel Salihu” në Prishtinë, është sulmuar fizikisht një grua, nga dy burra të panjohur për policinë dhe vet viktimën. “Viktima femër K/Shqiptare ka pësuar lëndime trupore (frakturë në këmbë) pasi është sulmuar fizikisht nga dy persona tëLexo më shumë

Kur të fillohet me qumshtin e lopes tek fëmijët

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatërsubspecialist Dijetolog-Nutricionist Qumështi i lopës për të posalindurin –çfarë të keqe ka ?Për ata që zgjedhin qumështin e lopës – rreziqet ?Kur ju mund t’i filloni qumështin e lopës fëmijës tuaj ? Ka shumë prindër qëLexo më shumë

U rrënohet shtëpia, mbesin pa strehë

Familjen Nishori nga Komorani, ky dimër i ka gjetur më keq se vitet e kaluara, shtëpia u është rrënuar Po tregon për dëmin që shtëpia e tij, e pësoi ditë më parë. Adil Nishorin, nga Komoroani, viti 2019 po e gjenLexo më shumë

Rrugët e Kosovës bëhen me kamera (VIDEO)

Rastet tjera të aksidenteve në trafik, por edhe zhvillimet tjera që ndodhin nëpër rrugët kryesore të Kosovës, do të zbardhen më lehtë në të ardhmen. Ministria e Infrastrukturës po paralajmëron vendosjen e kamerave që nga muaji maj, njofton Klan Kosova.Lexo më shumë

Haradinaj: Taksa 100% mbetet për të parandaluar mini-Rusinë në Ballkan

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka potencuar edhe njëherë se Qeveria e Kosovës nuk tërhiqet nga vendimi i vendosjes së taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe përderisa Serbia vazhdon me agresioni e njëjtë. Në një konferencë për fundvit përLexo më shumë

Piloti i parë kosovar për median gjermane, rrëfen se si humbi në luftë babain dhe vëllain e tij!

Më datën 13 të këtij muaji, ka diplomuar edhe piloti i parë kosovar, Afrim Zabeli. Në një intervistë për median gjermane “Nex24”, ai rrëfen për përgatitjen e tij profesionale, familjen dhe mungesën e babait dhe vëllaut që humbën jetën nëLexo më shumë

Vetura godet vëlla e motër në Skenderaj, vdes 13-vjeçari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot pasdite në qytetin e Skenderajt. Një veturë ka shkelur dy fëmijë (vëlla e motër) dhe një grua afër spitalit  në këtë qytet.  Por, fëmija i moshës 13 vjeçare nuk ka arritur t’i mbijetojëLexo më shumë

Skandaloze Rektori i USHAF-së emëron dekan fotografistin e tij

Prokuroria e shtetit po hesht karshi gjendjes së krijuar në universitetin publik të Ferizajt, ku rektori i universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj është i afërt i presidentet Thaqi ketë universitet e ka privatizuar që një kohe të gjatë,Lexo më shumë

Taksa e Rrugës së Kombit, 40 mijë turistë më pak nga Kosova (VIDEO)

Këtë nëntor, sipas Institutit te Statistikave, hynë në Shqipëri rreth 69 mijë shtetas nga Kosova, nga 93 mijë në të njëjtin muaj të një viti. Rreth 25 mijë persona më pak, shifër kjo që gjatë nëntorit pësoi rënie në 15Lexo më shumë

Shqiptarët po largohen me ritme të frikshme jashtë vendit.

Shqiptarët po largohen me ritme të frikshme jashtë vendit. Të dhënat e fundit të Institutit të Statistikave tregojnë se gjatë 10 muajve të parë të këtij viti, mbi 4.9 milionë shtetas shqiptarë kanë dalë jashtë territorit. Krahasuar me të njëjtënLexo më shumë

Macja futet brenda në frigoriferin e mishit në një market në Ferizaj

Në një dyqan në qytetin e Pejës, qytetarët kanë parë një mace të qëndrojë në sektorin e mishit. Raste të ngjashme ka pasur shpesh, ku madje janë gjetur edhe copëza teli apo qese brenda bukës. Lexues të Gazetës Indeks KosovaLexo më shumë

Dua Lipa gati për koncertin në Gërmi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur në takim sot në zyren e tij këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa. Në konferencën për media ajo është shprehur se është shumë e emocionuar që ndodhet në Kosovë duke thënë se:Lexo më shumë

Gallery post type 5

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 5

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 4

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 4

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 3

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 3

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 2

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 2

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 1

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Gallery post type 1

A blog with good information, clear writing and solid promotion does you no good if it doesn’t reach the right audience. The wrong audience for your site isn’t likely to produce horrific results, but it might create one of theLexo më shumë

Quote post type 5

Iremember where I was the day that Amy Winehouse died. I had run into a shop in Soho to buy a birthday present, when I heard an exchange between the girl at the till and her customer. “She died ofLexo më shumë

Quote post type 5

Iremember where I was the day that Amy Winehouse died. I had run into a shop in Soho to buy a birthday present, when I heard an exchange between the girl at the till and her customer. “She died ofLexo më shumë

Quote post type 4

Iremember where I was the day that Amy Winehouse died. I had run into a shop in Soho to buy a birthday present, when I heard an exchange between the girl at the till and her customer. “She died ofLexo më shumë

Quote post type 4

Iremember where I was the day that Amy Winehouse died. I had run into a shop in Soho to buy a birthday present, when I heard an exchange between the girl at the till and her customer. “She died ofLexo më shumë