Lajme

Dy kosovarë në gjendje të rëndë nga koronavirusi

Në Klinikën Infektive, janë të shtrirë 11 raste me Covid-19.

Në raportin e Klinikës Infektive thuhet se dy pacientë janë në gjendje të rëndë, duke u trajtuar në Mjekimini Intensiv.

“7 raste janë në gjendje stabile, 4 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive prej të cilëve 2 pacientë janë në gjendje më të rënduar dhe janë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv”, thuhet në njoftimin e Klinikës.

Related Articles

Back to top button