Lajme

Fondacioni i Elvis Naçit e merr përsipër rastin e të riut me leukemi akute

19 vjeçari Ilir Behluli, po vuan nga leukemia akute, ai ka nevojë për ndihmë dhe po i duhen 150 mijë euro për shërimin e tij në Turqi.

Për shërimin e 19-vjeçarit, Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë, 5 mijë i kanë dhënë qytetarët deri tani dhe 1 mijë euro këngëtari i njohur Labinot Tahiri.

E Ilirit sot i ka dal në ndihmë Fonadacioni “Firdeus” i Elvis Naçit.

Kjo u bë e ditur nga vet Naçit, transmeton Ik.

“Fondacioni Firdeus merr persiper rastin e Ilir behlulit i cili eshte i semure me leucemi akute mbas bisedes qe patem me Babin e Ilirit, lusim Zotin ta sheroje Ilirin dhe Familjareve ti jape durim. Amin”, thuhet në njoftim./

Related Articles

Back to top button