Lajme

Hoxhallarët mblidhen në Maqedoni, e shkarkojnë Myftiun dhe e zëvendësojnë menjëherë me tjetrin

Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni të Veriut ka shkarkuar nga detyra, myftiun, Sylejman Rexhepin.

Hoxhallarët kanë vendosur njëzëri që në vend të Rexhepit të vendoset një imam nga Gostivari.

“Deri në përgatitjen për kryetar të ri të bashkësisë fitare, Hafiz Shaqiri,  myfti i Gostivarit”, kanë thënë ata në konferencën për media.

Related Articles

Back to top button