Lajme

Kanë vdekur 12 pacientë brenda 24 orëve, ku është Ministri i Shëndetësisë?

Deri më tani, nuk është paralajmëruar asnjë konferencë e ministrit të shëndetësisë, e as ai vetë nuk ka reaguar.

Gazeta Express ka tentuar të flasë me Zemajn, por kontakti me të ka qenë i pamundur.

Ndërkohë, pas konfirmimit të 8 vdekjeve vetëm gjatë ditës së shtunë dhe shtimit të rasteve në ditët e fundit, kryeministri Avdullah Hoti, do të zhvillojë sot një takim me krerët e institucioneve shëndetësore në vend.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, e cila ka njoftuar se të dielën në ora 13:00.

Related Articles

Back to top button