Sport

Kjaer: Ëndërroj të qëndroj në Milan

Kjaer e ka të qartë, dëshiron të qëndrojë në Milan

Simon Kjaer u transferua në janar në formë huazimi me të drejtë blerje nga Sevilla dhe shumë shpejt, është bërë startues i padiskutueshëm në “San Siro”.

Ai tani ka konfirmuar se dëshira e tij e madhe është të qëndrojë në Milano dhe shpreson shumë që shtatë herë kampionët e Evropës ta blejnë krejtësisht kartonin e tij.

“Ëndrra ime është të qëndroj në Milan dhe kur koha të vij, do të flasim me klubin”, tha Kjaer për Corriere dello Sport.

“Duhet t’i bëjë sa më shumë presion klubet që t’i bindë për të përdorur opsionin e blerjes”.

“Ende jam duke punuar që të qëndroj në Milan, edhe pse nuk po luajmë. Po tentoj të përmirësohem, jo vetëm fizikisht, por edhe psiqikisht”. /

Related Articles

Back to top button