KomunatLajme

Një person nga Ferzaj vdes në QKUK vdes nga koronavirusi

Një person me vendbanim nga Ferizaj ka ndërruar jetë mbrëmë në Qendrën Klinike Universitare – ku pas vdekjes rezultoi pozitiv me Covid-19.

Në njoftimin e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, bëhet e ditur edhe për dy raste të reja të infektuara duke e çuar numrin e përgjithshëm në 168 raste, njofton Klan Kosova

Ky është njoftimi i QKUK-së:

Të tre pacientë janë pranuar dje në kuadër të Klinikës Emergjente.

F. M ( 1969), punëtor fizik nga Malisheva, i lënduar. Për shkak se vinte nga zona e prekur me Covid-19, i është bërë testi dhe ka dalë pozitiv.

I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në Ferizaj, ka ardhur në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe i njëtji për shkak të arrestit kardiak, përkundër angazhimit maksimal nga stafi mjekësor i Klinikës Emergjente, ai nuk ka arritur të mbijetoi. I njëjti ka rezultuar pozitiv në Covid-19 pas testimit, post mortum.

Related Articles

Back to top button