Lajme
Lajmi i fundit: Kadri Veseli ftohet nga Gjykata Speciale
Lajme
Njësia Speciale zbarkoi mbrëmë në gjysmën e Kosovës
Lajme
Mbi 60 punonjës të Ministrisë së Kulturës mbesin pa punë
Slider
Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon
Lajme
Albin Kurti takohet me Rashiqin
Lajme
Kjo është kontrata e punës që dëshmon se Glauk Konjuvca ishte pjesë e SHIK’ut

Lajme

More

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon… “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi, raporton IK Në fakt, mysafirët duhet të jenë të kënaqur me rezultatin pasi për 90 minuta në stadiumin “Fadil Vokrri”, meLexo më shumë

Related news
Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme

Ekonomi

Kina pajtohet që të largojë tarifat për makinat e importuara amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha se Kina është pajtuar të “zvogëlojë dhe të largoj” tarifat në makinat e importuara amerikane, një pretendim që Pekini nuk do të konfirmojë ose mohojë. Trump nuk dha detaje tëLexo më shumë

SUV i ri i Alfa do të përdorë platformën mekanike të FIAT-it?

Alfa Romeo po punon për një model të ri SUV kompakt dhe ajo që ende nuk dihet për momentin është mekanika të cilën do ta përdorë kjo makinë. Prodhuesi italian prezantoi SUV-in e parë – Stelvio në vitin 2016, siLexo më shumë

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (Foto)

Aston Martin në vitin 2017 njoftoi se është duke u përgatitur me firmën Zagato për modelin e ri Shotting Brake dhe tani publikoi fotot e jashtme dhe të brendshme të kësaj makine të veçantë. Bashkëpunimi afatgjatë midis Aston Martin dheLexo më shumë

Sport

More

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon… “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi, raporton IK Në fakt, mysafirët duhet të jenë të kënaqur me rezultatin pasi për 90 minuta në stadiumin “Fadil Vokrri”, meLexo më shumë

Pamje, momenti kur boksieri bullgar vdes në ring gjatë ndeshjes me shqiptarin

Isus Velichkov vdiç në ring gjatë ndeshjes me shqiptarin Ardit Murja. Derisa po zhvillohej rundi i pestë, 21-vjeçari bullgar kolapsoi pasi fillimisht iu morën këmbët pranë qoshes së ringut. Pavarësisht ndihmës mjekësore, Velichkov tragjikisht vdiq duke e tronditur gjithë audiencënLexo

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga lojtarët tanë, pasi që kishim përballë njërënLexo më shumë

Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme