Lajme
Zbulohet grupi i mercenarëve serbë, që rrezikojnë të destabilizojnë veriun e Kosovës (Foto)
Lajme
Njihuni me “bishat” ushtarake që SHBA do t’i dhurojë Kosovës (Fotot)
Lajme
Veseli vazhdon vizitën në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë, Pentagon dhe Kongres
Lajme
A ka rrezik për destabilizim? Tregojnë analistët për zhvillimet e fundit në vend
Lajme
Ushtria e Kosovës ‘pasurohet’ me avion nga Turqia
Lajme
Bizneset në hall me energji elektrike

Lajme

More

Vetura e re që ka prodhuar BMW, po lë të gjithë “gojëhpaur”

    BMW bëri një mrekulli me versionin M5, i fundit i këtij lloji deri më tani. Ky versionn kombinon një numër elementesh për të përmirësuar nivelin e performancës tashmë mbresëlënëse të M5 me shkarkim, aerodinamikë, pezullim dhe rrota. SiçLexo më shumë

Related news
Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme

Ekonomi

Kina pajtohet që të largojë tarifat për makinat e importuara amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha se Kina është pajtuar të “zvogëlojë dhe të largoj” tarifat në makinat e importuara amerikane, një pretendim që Pekini nuk do të konfirmojë ose mohojë. Trump nuk dha detaje tëLexo më shumë

Bankat rrisin çmimet për mirëmbajtje të llogarive

Disa banka komerciale që veprojnë në Kosovë, kohëve të fundit kanë shtrenjtuar tarifat për shërbime për klientët dhe bizneset, konkretisht tarifat në mirëmbajtjen e llogarive bankare. Tarifat për mirëmbajtjen e llogarisë për biznese në 10 bankat komerciale fillojnë nga njëLexo m

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (Foto)

Aston Martin në vitin 2017 njoftoi se është duke u përgatitur me firmën Zagato për modelin e ri Shotting Brake dhe tani publikoi fotot e jashtme dhe të brendshme të kësaj makine të veçantë. Bashkëpunimi afatgjatë midis Aston Martin dheLexo më shumë

Sport

More

Vetura e re që ka prodhuar BMW, po lë të gjithë “gojëhpaur”

    BMW bëri një mrekulli me versionin M5, i fundit i këtij lloji deri më tani. Ky versionn kombinon një numër elementesh për të përmirësuar nivelin e performancës tashmë mbresëlënëse të M5 me shkarkim, aerodinamikë, pezullim dhe rrota. SiçLexo më shumë

UEFA i thotë ‘BRAVO’ Kosovës – e bën anëtare të ‘Grassroots Charter

Federata e Futbollit të Kosovës zyrtarisht është bërë anëtare e projektit ‘Grassroots’t të UEFA’s, i cili ka për qëllim përhapjen e futbollit te fëmijët, në shkolla, te ata me aftësi të kufizuara, e madje edhe për veteranët. Ne një postimLexo më shumë

Wilder: Me dy nokaute, unë isha fituesi – le ta bëjmë prapë

Deontay Wilder ka mbetur kampion bote në divizionin WBC, duke qenë se meçi ndaj Tyson Furyt përfundoi me pikë të barabarta pas 12 raundeve me vendim të gjyqtarëve. Edhe pse boksieri britanik ishte më përpara me pikë gjatë raundeve në duelin e zhvilluar nëLexo më shumë

Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme