Lajme
Senatorja Lizn:Sikur edhe ajri i pastër të vinte nga Serbia, të isha shqiptare kurrë s'do ta blija (Foto)
Lajme
Walker reflekton në Reçak këshillon të mos dëgjohen më ndërkombëtarët, por votuesit
Lajme
E ftuara e radhës nga Gjykata Speciale është një ish-luftëtare
Lajme
Reshje intensive të borës në pjesët lindore dhe juglindore të Maqedonisë
Lajme
Ramush Haradinaj tregon për herë të parë si dhe ku u morën vesh me Rugovën për qeverisje
Lajme
A do të jetë viti 2019, vit i arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Lajme

More

E ardhmja e futbollit të Kosovës po vendoset në Durrës!

FFK-ja konfirmon se anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të saj janë tubuar në Durrës të Shqipërisë për ta aprovuar projektin strategjik për vitet e ardhshme! E pazakontë! Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka zgjedhur Durrësin eLexo më shumë

Related news
Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme

Ekonomi

Kina pajtohet që të largojë tarifat për makinat e importuara amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha se Kina është pajtuar të “zvogëlojë dhe të largoj” tarifat në makinat e importuara amerikane, një pretendim që Pekini nuk do të konfirmojë ose mohojë. Trump nuk dha detaje tëLexo më shumë

Bankat rrisin çmimet për mirëmbajtje të llogarive

Disa banka komerciale që veprojnë në Kosovë, kohëve të fundit kanë shtrenjtuar tarifat për shërbime për klientët dhe bizneset, konkretisht tarifat në mirëmbajtjen e llogarive bankare. Tarifat për mirëmbajtjen e llogarisë për biznese në 10 bankat komerciale fillojnë nga njëLexo m

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (Foto)

Aston Martin në vitin 2017 njoftoi se është duke u përgatitur me firmën Zagato për modelin e ri Shotting Brake dhe tani publikoi fotot e jashtme dhe të brendshme të kësaj makine të veçantë. Bashkëpunimi afatgjatë midis Aston Martin dheLexo më shumë

Sport

More

E ardhmja e futbollit të Kosovës po vendoset në Durrës!

FFK-ja konfirmon se anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të saj janë tubuar në Durrës të Shqipërisë për ta aprovuar projektin strategjik për vitet e ardhshme! E pazakontë! Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka zgjedhur Durrësin eLexo më shumë

Ja çfarë goli ka shënuar Rashica

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, i cili aktualisht është lojtar i klubit gjerman, Werder Bremen, ka shënuar një super gol në stërvitje. Ai është aktualisht me bashkëlojtarët e tij në Afrikën e Jugut, aty ku po zhvillojnë përgatitjet për pjesën eLexo më shumë

Barca mbyll bisedimet me “Varanen e Ri”, nesër nënshkruhet marrëveshja

Afati kalimtar dimëror duket se do të jetë shumë i mirë për skuadrën e Barcelonës. Katalanët me sukses kanë mbyllur marrëveshjen edhe me lojtarin e dytë nga Ligue 1 e Francës. Pasi arritën marrëveshje me Adrien Rabiot, i cili nëLexo më shumë

Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme Avantgardia Newspeak Magazine Theme