Lajme

Presidenti flet për deklaratat lidhur me shkarkimin e tij: U kam thënë se do të shkojnë para meje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e ka theksuar edhe më herët se Qeveria Kurti do të largohet para presidencës, shkruan IK


Kështu tha ai në një konferencë për media para gazetarëve, pas vizitës në Odën Ekonomike të Kosovës.

“Ka ardh një yrysh për me e shkarku Presidentin, por i kam thënë se do të shkoj para Presidentit.”, ka thënë ai.

I pari i vendit, tutje ka thënë se Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti kishte një qasje që po e dëmton ekonominë.

“Kosova gradualisht por sukesshëm po tejkalon këtë situatë emergjente. Është obligim për institucionet e vendit, të rikthehemi me përkushtim maksimal në jetën normale, por të ketë rimëkëmbje ekonomike. Do të punojmë të gjithë bashkërisht sepse është jetike të nxirret një pako e plotë dhe e qartë”, ka thënë Thaç

Related Articles

Back to top button