Lajme

SKANDALOZE: Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin

Një veprim skandaloz ka ndodhur nga xhandarmëria e Serbisë, ajo është futur në territorinë e Kosovës, shkruan IK

Xhandarmëria serbe është futur në fshatin Karaçevë të Kamenicës ku edhe ka kontrolluar një persona para shtëpisë së tij.

Ushtar serbë të armatosur kanë provokuar banorët e fshatit edhe në pjesën tjetër, ku ky fshat është në vijën kufitare me Serbinë dhe i takon Kosovës.

Më poshtë keni një video të dërguar nga lexuesit e Gazeta Metro ku kanë thënë se kërkojnë ndihmën e Qeverisë së Kosovës dhe kryeministrit Albin Kurti./IK

Related Articles

Back to top button