National Economy Fun
National Economy
Fun

Këshilltari i kryeministrit britanik filmohet duke vrapuar, pasi shefi i tij doli pozitiv në testin për coronavirus

Dominic Cummings u është parë duke vrapuar rrugës drejt Downing Street këtë mëngjes – menjëherë pasi kryeministri Boris Johnson njoftoi se ai kishte dalë pozitiv në testin për coronavirus. Këshilltari i lartë i kryministrit dukej se ishte me nxitim ndërsa…

Çfarë nuk shkon me fëmijën tim? Këto 11 shenja tregojnë nëse fëmija ka autizëm

Fëmijët me autizëm mendojnë, flasin dhe sillen ndryshe nga bashkëmoshatarët e tyre Ata shpesh mund të duken të zhytur plotësisht në vetvete dhe mund të duken më të interesuar në lëvizjen e gishtërinjve, sesa të luajnë ose të bashkëveprojnë me…

Multimilioneri shkatërron veturën e tij, një Porsche në vlerë 750 mijë dollarë – derisa voziste me shpejtësi në rrugët “e shkreta” të Manhattan

Një pronar i një makine luksoze shkatërroi veturën e tij Porsche Mirage GT në vlerë prej 750,000 dollarë ndërsa shpejtoi nëpër rrugët “e shkreta” të Manhattan. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Benjamin Chen, 33 vjeç, humbi kontrollin e super…