Lajme

Vdekja e 26 vjeçarit nga Gjilani, Vitia thotë se hetuesia po merret me rastin

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia ka thënë se me rastin e Agon Musliut i cili vdiq në Qendrën e Studentëve,  janë duke u marrë organet kompetente.

“Ashtu siç kemi deklaruar më herët kjo çështje tashmë është në hetuesi dhe do t’ia lëmë organeve kompetente që të merren me këtë rast”.

“Çdo prononcim paraprak mendoj se do të dëmtonte procesin. Nga Komisioni për Shëndetësi janë kërkuar shumë dokumente që ne i kemi prezantuar dhe çdo gjë të gjeturat t’ua lëmë organeve kompetente, derisa ne si Ministri e Shëndetësisë do të jemi të hapur dhe do ta bëjmë maksimumin që të ndihmojnë në këtë proces”, ka thënë Vitia.

Gjatë ditës, presidenti Hashim Thaçi ka thënë se kryeministri në detyrë Albin Kurti, Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ushtruesi i detyrës së Ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla duhet të sqarohen për rastin tragjik të vdekjes së 26 vjeçarit Agon Musliu në karantinë te Qendra e Studentëve.

Related Articles

Back to top button