Lajme

Vdes 25-vjeçari nga Lipjani që shkoi në Turqi për t’u shërnuar nga leukimia

Sejdi Smajli, nga Lipjani ishte nisur para një jave për shërim në Turqi.

Por, 25-vjeçari i cili vuante nga leukimia akute.

Lajmin e ka bërë të ditur Granit Duriqi, i cili ishte organizator për mbledhjen e mjeteve financiare për shërimin e të riut nga Lipjani.

“Të dashur qytetar të Lipjanit, të dashur qytetar të komunës Lipjanit, e dashur diasporë. Ju falënderojmë të gjithë ata që kontribuan që ta ndihmojmë vëllaun tonë Sejdi Smajlin. Ne nga Janjeva ju bëjmë me dije se fatkeqësisht Sejdiu nuk arriti ti mbijetojë dhe ndërroj jetë”.

Related Articles

Back to top button