Lajme
  1 week ago

  Tetë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 489 raste

  Në 1934 ka shkuar numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Të…
  Lajme
  1 week ago

  Flet Adelina Grainca që kaloi nga PDK-ja në LVV: Kam vendosur ta dëgjoj elektoratin tim

  Deputetja e re e Lëvizjes Vetëvendosje, Adelina Grainca ka thënë se është larguar nga Partia…
  Lajme
  2 weeks ago

  Merkel uron Kurtin: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

  Kryeministri Albin Kurti ka pranuar telegram urimi nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, me rastin…
  Lajme
  4 weeks ago

  Kjo është kryesia e re e LDK-së, aty nuk janë Agim Veliu dhe Haki Rugova

  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zgjedhur kryesinë e re, katër nënkryetarët…
  Lajme
  4 weeks ago

  Dilema e ‘Sputnik V’, Raka: Nëse Rusia e para e ka pasur këtë vaksinë, pse nuk ka përshpejtuar që ta vaksinoj popullatën e vet

  Mikrobiologu Lul Raka i ftuar në “Kallxo Pernime” ka folur në lidhje me vaksinën ruse…
  Showbiz
  4 weeks ago

  Rita Ora vazhdon të shijojë motin me diell në Australi, publikon imazhe atraktive në bikini në bregdet

  Ajo është zhvendosur përkohësisht në Sydney, ndërsa ka marrë detyrën e re si anëtare e…
  Lajme
  4 weeks ago

  Hoxhaj: Është temë e mbyllur, PDK nuk merr pjesë në votimin për Vjosa Osmanin presidente

  Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka ritheksuar sot se PDK…
  Lajme
  February 11, 2021

  Shpend Ahmeti: I thashë Albinit “seni më i keq që t’ka ndodh ka qenë fitorja ime në Prishtinë”

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në emisionin Pressing në T7 ka thënë se fitorja e…
  Lajme
  February 5, 2021

  Hoti për Vetëvendosjen: Nuk do t’ia japim shansin më që të udhëheqin

  Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, para qytetarëve të Suharekës, tregoi disa nga planet e tij…
  Lajme
  February 5, 2021

  Abazi: Do të ofrojmë mbështetje të veçantë për bizneset startup

  Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Lulzim Abazi, ka shpalosur programin…
   Lajme
   1 week ago

   Tetë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 489 raste

   Në 1934 ka shkuar numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Të martën janë regjistruar tetë raste…
   Lajme
   1 week ago

   Flet Adelina Grainca që kaloi nga PDK-ja në LVV: Kam vendosur ta dëgjoj elektoratin tim

   Deputetja e re e Lëvizjes Vetëvendosje, Adelina Grainca ka thënë se është larguar nga Partia Demokratike e Kosovës pasi ka…
   Lajme
   2 weeks ago

   Merkel uron Kurtin: Mund të llogarisni në mbështetjen dhe partneritetin e Gjermanisë

   Kryeministri Albin Kurti ka pranuar telegram urimi nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, me rastin e rizgjedhjes së tij kryeministër…
   Lajme
   4 weeks ago

   Kjo është kryesia e re e LDK-së, aty nuk janë Agim Veliu dhe Haki Rugova

   Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zgjedhur kryesinë e re, katër nënkryetarët dhe sekretarin e partisë. Në…
   Back to top button